W ramki na zdjęcia włóż najpiękniejsze wspomnienia!

Maria Pawlikowska-Jasnorzewska w jednym ze swoich wierszy pisała, że gdy się miało szczęście, które się nie trafia (…), a zostaje tylko fotografia – to jest bardzo mało. Trudno zgodzić się z poetką – wspomnienia uchwycone w obiektywie to ogromna wartość. Podczas oglądania zdjęć powracamy do szczęśliwych chwil. Warto zachować tę możliwość jak najdłużej i zainwestować w ramki na zdjęcia. Ochronią one nasze zamknięte w fotografiach wspomnienia.

Choć dagerotyp został wynaleziony już pod koniec dziewiętnastego wieku i od tej pory ludzie mieli możliwość wiernego uwieczniania swoich wizerunków, była to droga i niedostępna dla każdego możliwość. Nasze babcie miały tylko kilka zdjęć – z najważniejszych momentów życia swojego i swoich dzieci. Fotografie eksponowały zatem z dumą – oprawiając je w ramki, które zawieszały w honorowym miejscu na ścianie lub układały na komodzie. Ilość zdjęć, które posiada współczesny człowiek, byłaby dla ludzi żyjących w pierwszej połowie ubiegłego stulecia szokująca. Jeszcze bardziej zdziwiłoby ich, że do naszych fotografii właściwie nie powracamy. Zdjęcia z wakacji, ślubu, z dzieciństwa Twoich już dorosłych dzieci – w albumie może układają się w piękną opowieść, ale powiedz szczerze – jak często do nich zaglądasz? Jeszcze rzadziej powracamy do tych, które trzymamy w przepastnych dyskach, licznych folderach naszych komputerów czy w chmurze. Fakt, to praktyczny sposób, aby przechowywać tysiące kadrów, ale na co dzień nie mamy czasu ani nawet motywacji ich przeglądać. Trudno sobie wyobrazić eksponowanie wszystkich naszych fotografii, ale warto – dla troski o własne wspomnienia i poczucie szczęścia – wybrać kilka najbardziej udanych, przedstawiających najszczęśliwsze momenty – po prostu najważniejszych dla Ciebie i Twojej rodziny i oprawić je w ramki na zdjęcia. Prostokątne sprawdzą się najlepiej – są klasyczne, eleganckie, będą pasować do każdego wnętrza i do formatów, w jakich wywoływane są odbitki.

Zdjęcia oprawione w ramki nie tylko przywołują wspomnienia, ale także stanowią praktyczny dodatek do nowoczesnego wnętrza. Dzieła sztuki są obecnie dobrem luksusowym, ale wystarczy odrobina fotograficznego talentu, by gustowną dekorację do powieszenia na ścianie zrobić samemu. Wstań wcześniej na wschód słońca albo odwiedź romantyczne ruiny zamku w swojej okolicy, zrób zdjęcie, wywołaj i opraw. Ramki na zdjęcia są dostępne w różnych rozmiarach, zatem z pewnością wybierzesz odpowiedni format. Zresztą – fotografie z wyjazdów lub te przedstawiające Twoich bliskich również mogą stanowić ozdobę mieszkania. Możesz zaszaleć z rozmieszczeniem ich na ścianie. Co powiesz na stworzenie wizualnego drzewa genealogicznego nad kominkiem?

Ramki na zdjęcia z sklepzramami.pl możesz wykorzystać w jeszcze jeden, nietypowy sposób. Zamiast fotografii włóż do nich zasuszone kwiaty. Panny młode chętnie wykorzystują ten sposób po to, by ich ślubne bukiety zostały z nimi na dłużej. To sentymentalna i romantyczna pamiątka, która w dodatku nadaje charakteru wnętrzom utrzymanym w klimacie rustykalnym i vintage.

Wspomnienia to najcenniejsze co mamy. Powinniśmy dbać o nie codziennie – dobra dieta, rozwiązywanie krzyżówek i stała aktywność umysłowa to sposoby, które zabezpieczą je w dłuższej perspektywie. Tu i teraz możemy za to powracać do nich przez eksponowanie fotografii – kiedy zimny poranek zaczniesz od kawy wypitej na przeciwko tego pięknego zdjęcia z plaży, od razu zrobi się cieplej – przynajmniej na sercu.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij