Stworzyć przestrzeń idealną do relaksu: remontujemy salon.

Salon w zarówno starym jak i nowoczesnym budownictwie plasuje się na drugim miejscu jeśli chodzi o centralny punkt domu. Przy dobrej koncepcji na wystrój, odpowiedniej aranżacji i zastosowaniu cieszących oko materiałów jest w stanie nawet odebrać palmę pierwszeństwa kuchni.

To w salonie wypoczywamy po ciężkim dniu pracy, tutaj spędzamy popołudnia na leniwym piciu kawy i dobrej lekturze, a wieczory na rozrywce z domownikami. To także to pomieszczenie zdaje się być najbardziej odpowiednim miejscem do przyjmowania gości. Jeśli nasz salon nie kusi nas przytulnym wnętrzem czas pomyśleć o remoncie. Jak jednak się za to zabrać, aby osiągnąć zamierzony efekt? Czy warto postawić na nowoczesne rozwiązania?

Od czego zacząć remont salonu?

Zmiany w domu czy mieszkaniu polegające na odświeżaniu czy przebudowie pomieszczeń nie należą do łatwych prac, dlatego na początek warto nadać remontowi rytm i ustalić ich zakres. Musimy się zastanowić, czy w wyniku naszej koncepcji coś musimy wyburzyć (np.którąś ze ścian) czy modernizacji ulegnie instalacja elektryczna (zwiększona ilość punktów, zabudowa okablowania itp.) i czy zamierzamy wymieniać podłogę: tutaj ważną kwestią jest materiał z którego chcemy,aby została wykonana-stawiamy na drewno, panele, a może płytki? Musimy ocenić, czy zaplanowane prace jesteśmy w stanie wykonać samodzielnie, czy zatrudniamy fachowców oraz oszacować koszty w przypadku ewentualnego najęcia do remontu ekipy budowlanej.Warto także pomyśleć o odejściu od tradycyjnych rozwiązań jak malowanie ścian w jednakowym kolorze i postawić na oryginalne zaakcentowanie naszej przestrzeni.

Jak nadać salonowi nowoczesnego akcentu?

Unikalny klimat w remontowanym przez nas wnętrzu można uzyskać decydując się na ścianę pokrytą płytami z kamienia naturalnego. Dzięki nim salon zyska nowoczesny design, a my nie będziemy znudzeni nijakimi ścianami w stonowanej kolorystyce. Piękno kamienia naturalnego jest ponadczasowe, w dodatku wybór w zakresie wzoru, materiału i gamy kolorystycznej jest niezwykle zróżnicowany.Kamienie dekoracyjne kwarcytowe lub łupkowe znajdziemy w sklepie budowlanym  klink.pl, a ich montaż nie należy do skomplikowanych. Co najważniejsze, jest to rozwiązanie również do starszych budynków, w których trudno o prostą ścianę. Płyty z kamienia naturalnego mają jednakowy kształt, który jest gwarantem wypełnienia całego miejsca-unikniemy zatem przerw i szczelin, a całość będzie robiła wrażenie swoją starannością i schludnością.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij