Spinki do mankietów – jak je nosić?

Spinki do mankietów to jeden z najmniejszych, a przy tym praktycznie niewidocznych, a zarazem efektownych elementów ubioru męskiego, który robi kolosalną różnicę. Podobno, kiedy widzimy mężczyznę, u którego z pod mankietów koszuli widać spinki, możemy wyczuć u niego świadomość swojego stylu i dużą pewność siebie. Większość osób przypisuje spinki do mankietów wyłącznie do eleganckiego ubioru. To zdecydowanie błędne stwierdzenie. Są one niezaprzeczalnie idealne, jak i dodają szyku na balu, czy ślubie, niemniej jednak dodają również elegancji w ubiorze nieco mniej formalnym.

Rodzaje spinek do mankietów

,, French caff” (po polsku francuski mankiet) to kluczowa kwestia, która pozwala nam na użycie spinek. Ma on odpowiednie otwory, przez które możemy je zapiąć. Można wyróżnić dwa typy mankietów, które pozwalają nam na stosowanie tego rodzaju biżuterii :

  • Podwójny – mankiet podwójny uznaje się za bardziej elegancki. Obecnie również w takiej wersji można nabyć koszule mniej eleganckie w wyrazistych zdobieniach i kolorach,
  • Pojedynczy.

Czy mankiet może wystawać z rękawa marynarki ?

Mowa ciała jest czasami bardziej efektowna, aniżeli słowa płynące z ust. Do mowy ciała można bezsprzecznie zaliczyć gestykulację rąk. Dobrze widoczne spinki do mankietów na pewno przyciągają wzrok innych, dzięki czemu odciągana jest uwaga od twarzy. Osoby, które mocno gestykulują, ukazując srebrne, albo złote spinki do mankietów dodatkowo przyciągają uwagę właśnie tymi okolicami – co nie zawsze jest pożądane. Dlatego też używając tego rodzaju biżuterii, lepiej unikać mocnego eksponowania mankietów. Ważną kwestią podczas noszenia spinek będzie szerokość mankietu w marynarce. Powinien on być na tyle luźny, aby mankiet od koszuli był w nim jak najbardziej swobodnie osadzony – zbyt ciasny może krępować ruchy.

Jak nosić spinki do mankietów ?

Dobierając elegant spinki do mankietów dla mężczyzn, mające pasować do ubioru formalnego, powinniśmy zwrócić uwagę na to, ażeby nawiązywały kolorem do klamry od paska, jak i koloru naszego zegarka. Do eleganckiego ubioru należy używać spinek nieprzesadzonych, surowych. Kiedy zestawimy je z luźnym ubiorem, ich kształt, materiał i kolor to kwestia indywidualna. Po prostu musimy je tak dobrać, żeby stanowiły uzupełnienie całego zestawu.

Podsumowanie

Mężczyźni nie posiadają nazbyt wielu możliwości, ażeby eksponować i podkreślać własny styl. Spinki do mankietów stanowią na pewno element, który będzie bardzo dobrze spełniał wymienioną funkcję. Warto jest na pewno z nich korzystać, jak i posiadać je we własnej garderobie przynajmniej jedną koszulę i gadżety do niej pasujące.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij