
Krótka charakterystyka błotników do roweru
Rowery to niezwykle populary sprzęt rekreacyjny. Jeśli chcemy rozkoszować się jazdą w odpowiednich warunkach i przy zachowaniu maksymalnego komfortu to powinniśmy pamiętać o wyposażeniu dodatkowym. To bowiem dzięki niemu będzie nam się lepiej jeździło. Doskonałym przykładem takiego stanu rzeczy są błotniki rowerowe. Ten element wyposażenia jest często niedoceniany, lecz z racji pełnionej funkcji nie można go pod żadnym względem bagatelizować.
Dlaczego rower ma błotniki?
Ta część roweru jest nieoceniona z uwagi na wpływ na komfort jazdy i bezpieczeństwo. Co więcej, dzięki błotnikom możemy przedłużyć żywotność pozostałych części naszego jednośladu. Ich podstawowym zadaniem jest skierowanie strumienia wody w trakcie jazdy, na zewnątrz. W ten sposób nie zachlapiemy wodą i błotem roweru i odzieży.
W jakich okolicznościach warto mieć błotniki przy rowerze?
W zasadzie na tak postawione pytanie należy odpowiedzieć, że cały rok. Pogoda bywa różna, ale najczęściej warunki atmosferyczne powodują, że ten element przydaje się jesienią. Mając zamontowane naprawdę dobre błotniki rowerowe, pozytywnie wpływamy na komfort jazdy bez względu na okoliczności.
Rodzaje błotników do roweru
Chcąc nabyć błotnik do swojego jednośladu i wybierzez sklepzrowerami.pl, powinniśmy mieć na uwadze to, aby był on dopasowany do typu roweru. Tylko w ten sposób będzie on spełniał wyznaczoną mu rolę. Same błotniki rowerowe różnią się między sobą stopniem ochrony, typem montażu czy też elementami dodatkowymi np. światełkiem odblaskowym. W sprzedaży jest szereg odmian błotników, co pozwala naprawdę starannie dopasować je do swojego roweru. Przeważnie produkuje się je z chromowanego metalu czy plastiku. Te drugie są dużo tańsze i przez to znacznie popularniejsze. Są one lekkie, lecz niestety nietrudno je zniszczyć. Na domiar złego część z plastikowych odmian ma skłonność do przemieszczania się w czasie jazdy. Aluminiowy błotnik jest sztywny, lecz przez to mało odporny na zadrapania. Chcąc zatem mieć dobre błotniki rowerowe, opłaca się sięgnąć po te zrobione z elastycznego i trwałego tworzywa sztucznego.