Dlaczego warto kupić matę do przewijania?

Teoretycznie przewinąć maluszka można wszędzie i w każdych warunkach. Jednak jeśli można zwiększyć komfort niemowlęciu, warto to zrobić. Najprostsza mata nie kosztuje dużo, a sprawia, że dziecko nie będzie narażone na nieprzyjazne dla siebie podłoże.

Dlaczego maty są bardzo ważną częścią wyprawki dla noworodka?

W życiu każdego rodzica przyjdzie taki moment, że będzie musiał ze swoim maleństwem udać się w podróż. Nieważne dokąd, czy to zwykły spacer, wyjście do galerii, wizyta u rodziny, czy jeszcze coś zgoła innego. Ważne jest jednak, że poza domem przewinięcie szkraba będzie mocno utrudnione. Aby zapewnić bezpieczeństwo jak i higienę miejsca zmiany pieluszki, należy zaopatrzyć się w przydatne akcesorium jakim jest mata do przewijania niemowlaków.

Ponieważ maty zostały zaprojektowane by być wytrzymałe i odpowiednio miękkie, nie narażą maluszka na nieprzyjazne podłoże. Wszelkie niedogodności jak nierówna ziemia, tapicerka ze szwami, czy twardy stół znikną, gdy zastosuje się na nich matę. Maluszek podczas przewijania będzie mógł spokojnie leżeć lub fikać, nie narażając się na ostre kamyki, czy twarde podłoże, które może spowodować spłaszczenie główki.

Ponadto mata do przewijania niemowlaków od https://babyville.pl do pewnego stopnia chroni przed brudem i zarazkami. Stosując matę utrudnia się dostęp zarazków i bakterii do delikatnej pupki dziecka, które znajdują się na podłożu. Ponadto w przypadku problemów z kupką, maluszek podczas zmiany pieluchy nie wypróżni się bezpośrednio na kanapę, czy obrus, dzięki czemu podczas rodzinnej wizyty zaoszczędzi się sobie wstydu,

Jak wybrać odpowiednią matę do przewijania?

Najważniejsze w wyborze maty do przewijania niemowlaków jest patrzenie na jej jakość. Specjalne atesty i sprawdzenie materiału, z którego jest zrobiona to podstawa. Należy pamiętać, że niektóre tkaniny potrafią w pierwszych chwilach życia uczulać, trzeba więc niezwykle uważać.

Drogie i markowe maty wcale nie muszą być lepsze od tanich i mniej znanych producentów. Za znaną marką często idzie bowiem tylko reklama, popularność i zdecydowanie zbyt wysoka cena. Tanie maty wcale nie muszą jakościowo odbiegać od swoich drogich odpowiedników. Wybierając więc matę do przewijania należy dokładnie sprawdzić, z jakich materiałów jest wykonana i słuchać opinii zaprzyjaźnionych rodziców. Sugestie nieznanych ludzi z internetów należy traktować niezwykle ostrożnie, gdyż mogą być oni podkupieni i zachwalać produkty niskiej jakości i z zawyżoną ceną

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij