Czy dobieranie męskich perfumow musi być trudne?

Czym tak naprawdę są dla ciebie perfumy?

Od wielu lat wszyscy staramy się wyglądać jak najlepiej dla siebie i ludzi, którzy nas otaczają. Dbamy o włosy, czy też brodę. Rano myjemy zęby oraz używamy kremu do twarzy. Jednak najważniejszym dopełnieniem naszego stylu powinny zostać perfumy. Wybór zapachu dla mężczyzny ze sklepu Facetaria zawsze był i jest bardzo trudny. Trzeba go dobrać nie tylko pod siebie, ale też pod płeć przeciwną, która będzie z nami przebywać. Przede wszystkim perfumy muszą być częścią twojego charakteru i powinny pasować do stylu, który reprezentujesz. Warto dodać, że za najbardziej klasyczne nuty zapachowe uznawane są korzenne, drzewne i skórzane.

Na co powinniśmy zwrócić uwagę przy wyborze perfum męskich ?

Jeśli zamierzamy wydać nasze pieniądze na dobry zapach, który pozwoli pobudzić nie tylko nasze zmysły, ale też obcych nam ludzi, powinniśmy najpierw zagłębić się w skład produktu. Dokładniej chodzi o nuty zapachowe. One w bardzo dużym stopniu wpływają na rozwój zapachu, który potrafi w ciągu dnia zmienić się nawet kilkakrotnie. Warto też zbadać intensywność oraz trwałość. Są to bardzo ważne cechy, ponieważ jeśli chcemy zachwycać naszym zapachem cały dzień, to parametry tego produktu powinny być na dużym, a nawet wysokim poziomie. Powinniśmy też spojrzeć na strony znanych producentów bądź sprawdzonych drogerii, ponieważ często na niszowych stronach sprzedawane są po prostu podróbki, które w znacznym stopniu odbiegają od oryginału. Przede wszystkim powinno się nie sugerować opiniami klientów w sklepach internetowych. Sami musimy iść do drogerii i wypróbować zapach. Nic nas to nie kosztuje, a dzięki temu mamy pewność, że pachnie on akurat tak, jak sobie wyobrażaliśmy albo przeczytaliśmy.

Rodzaje perfum, które musisz poznać przed wyborem

Wyróżniamy kilka rodzajów zapachów. Zaczynając od najgorszego i najmniej oczywistego wyboru, czyli wody odświeżającej, która może okazać się przydatna na przykład po treningu. Następnie możemy wyróżnić wodę kolońską, która ma większe stężenie i na pewno możną ją stosować na co dzień. Przechodzimy do wody toaletowej, która potrafi utrzymywać się na naszej skórze od 4 do 6 godzin. Jest to bardzo dobry wynik, ale lepszy notuje woda perfumowana, która bazuje na stężeniu od 10 do 20%. Najlepszy jednak jest ekstrakt z perfum. Jest on najbardziej intensywny ze wszystkich oraz najdłużej pozostanie na naszej skórze. Jak wiadomo, każdy rodzaj ma swoje wady i zalety, a jego wybór powinien pozostać kwestią indywidualną.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij